Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

20 września 2022

Jesteś zainteresowany pełną ofertą trekkingów w Himalajach? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku należy podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]