Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

13 maja 2021

Pełna oferta trekkingów.

Wypady w góry mają wiele form. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like