Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

30 sierpnia 2020

Po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa zajrzyj tu

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie wielu podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Podróżników przyciągają w głównej mierze sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, jak również malownicze krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – z uwagi na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się też wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like