Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

9 listopada 2021

Zainteresowany Dolomity trekking? Kliknij tu.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż wywołują one zachwyt, lecz osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną poczuć ponownie podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się zdumiewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich również proste trasy

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością skalistych grani, turni i baszt skalnych, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, że ponad dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, oznaczono w nich także niemało łatwiejszych tras, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji i metod przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, ale ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime czy wierzchołek Averau.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]