Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

9 kwietnia 2019

Potrzebujesz toczka do jazdy konnej? Koniecznie odwiedź ten adres

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]