Tenis dla dzieci Kraków

24 marca 2021

Więcej o usługach świadczonych przez szkołę tenisa dla dzieci Kraków na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Wskazanym byłoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy wybór spośród szerokiej gamy elementów, co umożliwią wybór idealnej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Często zdarza się, że dorośli kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie zaczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już czterolatki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

You May Also Like