Odzież na motor – co jest niezbędne każdemu motocykliście?

12 stycznia 2021

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w odzież motocyklową.

Od dawna wiadomo, że poruszanie się na motorze nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W razie wypadku kierowcę motocykla nie zabezpieczają pasy i całkowicie odczuwa on intensywność zderzenia. Stąd tak istotne dla każdego motocyklisty jest posiadanie dobrej odzieży zaprojektowanej właśnie do tego rodzaju jazdy. Ubranie na motocykl nie tylko minimalizuje potencjalne obrażenia motocyklisty, ale także chroni go przed słońcem, opadami oraz wiatrem, co podnosi wygodę jazdy.

Najważniejsza odzież motocyklowe – co obowiązkowo trzeba posiadać?

Wybierając odzież na motocykl najpierw trzeba wyposażyć się w kask, ponieważ zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy jedziemy powolutku na skuterze, czy mkniemy ścigaczem po ekspresówce. Jest to również najistotniejszy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed uszkodzeniami, które mogą wywołać ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do ochrony pozostałych części ciała w czasie jazdy jest dużo opcji. Pasjonat motocykli może skomponować swój strój sięgając po stosowną kurtkę i spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze lub postawić na kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Wiadomo, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie oznacza, że odzież motocyklowa wytworzona z tekstyliów chroni mniej – stosuje się w niej tkaniny o wysokiej odporności na otarcia i wysoką temperaturę. Te części garderoby kierowcy posiadają stosowne wzmocnienia ochraniające łokcie, barki i kolana, które w trakcie upadku są wyjątkowo wystawione na otarcia.

Gogle, camelbagi i pozostałe dodatki

Następnymi ważnymi elementami odzieży na motocykl są rękawice oraz obuwie. Rękawice w razie upadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, bowiem to nimi instynktownie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na głębokie otarcia skóry oraz złamania. Dobrze zatem kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami osłaniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kłykcie. Stosowne buty na motocykl poza tym, iż ochraniają delikatne kości śródstopia, dają również lepszą przyczepność, a w związku z tym łatwiejsze panowanie nad masywnym motocyklem.

W jakie jeszcze elementy ubrań na motor powinno się kupić? To na pewno plecaki, kominiarki, gogle o ile stosujemy kask crossowy, a także kolejne ochraniacze, zbroje albo slidery.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like