Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

24 maja 2021

Potrzebujesz kombinezonu motocyklowego? Skieruj się tutaj.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nieraz także z odczuwalnym brakiem komfortu. Aby ograniczyć niekorzystne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motocykl albo specjalne spodnie wraz z kurtką powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku znacznie zredukują możliwość doznania różnego rodzaju urazów. Tak niemniej jednak będzie tylko wtedy, gdy kupimy najlepszy ich model. Co warto więc kupić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejsze – model jedno- czy dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiemy w tym artykule.

jaki typ kombinezonu na motor łatwiej się ściąga i nakłada

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe wybierają najczęściej uczestniczący w wyścigach zawodowi motocykliści, a także osoby okazjonalnie pokonujące wielokilometrowe trasy bez dłuższych postojów. Dają one maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich nakładania, ale i wykonywania w nim działań innych niż jazda, np. skorzystanie w nim z toalety może być niezmiernie kłopotliwe. W związku z tym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, śmiało mogą zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Daje on wystarczającą w większości sytuacji protekcję, a przy tym można go łatwo założyć i zdejmować.

Kombinezon motocyklowy – istotny jest surowiec, z którego jest wyprodukowany

Budowa kombinezonu na motor to jednak nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Równie ważny jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy w zasadzie skórę i odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony skórzane zapewniają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale znakomicie zabezpieczają w czasie upadku. Wypada natomiast zaakcentować, że coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem sprawdzają się tak samo dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like