Buty jeździeckie – jakie wybrać?

14 maja 2019

Dowiedz się więcej o butach jeździeckich

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie może to zadziwiać – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, ćwiczenie właściwej postawy, a także rozwój wszystkich układu mięśniowego. Oprócz tego ma dobroczynne oddziaływanie na samopoczucie: likwiduje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie całej albo części nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótszei sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dlatego gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy sińców. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek nabywając je warto pamiętać o tym, by wyposażyć się także w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z jakich surowców są robione buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego są one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie droższe, jednak opłaca się na nie zdecydować ze względu na większą trwałość oraz możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i po kilku dniach osiąga docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jednak jej walorem jest niewygórowana cena.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like