Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

11 grudnia 2018

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, sporych wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje także uda i łydki. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny w czasie jazdy. Istotne są również walory użytkowe – liczne kieszenie czy elastyczne zakończenia nogawek.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like