Bluzy sportowe – pełna wygoda w czasie treningu

15 czerwca 2021

Zobacz, gdzie kupić bluzy Hummel.

Kto uprawia sport codziennie z pewnością ma świadomość, że jedynie stosowna odzież sportowa pozwala na taką aktywność w całkowitym komforcie. Szukając stroju do ćwiczeń, w szczególności tych outdoorowych, jak bieganie, piłka nożna czy jazda na rowerze, nie zapominajmy o zamówieniu bluzy sportowej.

Bluzy sportowe a bluzy lifestyle – główne różnice

Bluzy w wersji z suwakiem, kapturem lub bez nich od dziesięcioleci są już normalnym elementem codziennej odzieży. Nie dziwią nawet w zakładach pracy, gdzie do tej pory obowiązywały ścisłe reguły dotyczące ubioru. Bluzy uważane są za ubranie typu casual, gdyż są komfortowe i nie ograniczają ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych tkanin sprawia, iż to najlepsze odzienie wierzchnie na wczesną jesień i późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają podobny krój, w wielu miejscach różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie na ogół produkowane są w 100% z bawełny ewentualnie bawełny z kilkuprocentową domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nierzadko wykonane są tylko z poliestru. Jest to niezwykle odporna na uszkodzenia tkanina syntetyczna, która nie ulega za szybko rozciąganiu i wolniej się przecierać. To dlatego jest perfekcyjna do produkcji strojów sportowych, które muszą znieść duże przeciążenia działające na nie podczas dynamicznych ćwiczeń. Co więcej poliester świetnie odparowuje wilgoć, wobec tego sportowiec nie spędza kilku godzin w zawilgoconych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe zamawiaj w sklepach sportowych autoryzowanych hurtowników

Wybierajmy przede wszystkim ubrania uznanych marek. Oczywiście, należy wobec tego przygotować się na wyższy koszt takiej bluzy, jednak w zamian otrzymujemy wysokiej klasy towar z lepszych materiałów, który zapewne będziemy używać dłużej. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma określony przeznaczenie, nie należy zastępować jej bardziej zwyczajną odzieżą, przykładowo bluzy bramkarskie mają dodatkowe protektory na łokciach, które ochraniają bramkarza w czasie parad, natomiast bluzy dla biegaczy posiadają wyższy kołnierz, który chroni przed podmuchami wiatru. Żeby nie mieć wątpliwości, że nabywamy oryginalny towar, wybierajmy sklepy firmowe albo prowadzone przez autoryzowanych hurtowników, które dysponują obszernym asortymentem bluz sportowych dziecięcych, damskich oraz męskich.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

You May Also Like