Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

28 stycznia 2020

Szukasz czapsów skórzanych? Odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like