Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

27 marca 2024

Jeśli szukasz shuttersów, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic dekoracyjnych shutters

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się z reguły na oknach, niemniej jednak wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większość z nas na pewno kina lub telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez użycia sznurów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też przydatne funkcje. Dzięki nim można kontrolować użycie promieni słonecznych: w upalne dni hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości domu. Wypada dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez wykorzystania sznurów, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice dzieci, które zagmatwać wystające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]