Zasłony czy rolety dzień noc? Nie wybieraj!

13 lutego 2019

Gdy aranżujemy wnętrza jesteśmy stawiani przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy istnieją przypadki, gdy te dwa elementy – rolety dzień i noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień i noc bądź klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: salonie, kobiecej sypialni lub dziecięcym pokoju, oprócz rolety możesz także w oknie powiesić firanki. W jakich kolorach? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firanka może być w bardziej intensywnym kolorze. Ożywi to pokój i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam dywanu, poduszek, mebli i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest możliwe?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również kilka sugestii dopasowania rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. szarości, brązie, beżu, bieli). Kolejna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, modne kropki). Ostatnia inspiracja polega na kontraście. Intensywna roleta – niebieska, zielona, żółta – oraz stonowana zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to nowatorski pomysł na urządzenie pokoju. Odważysz się wypróbować ten stylowy duet u siebie?

You May Also Like