Zalety rolet ściennych

27 grudnia 2018

Marzysz o roletach w swoich pomieszczeniach, ale wydaje się to niemożliwe, gdyż nie można ich zamontować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na taki rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona część promieni słonecznych do pomieszczenia, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą takich rolet jest nieskomplikowana instalacja na suficie albo ścianie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia czy też specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odległość rolety od szyby. Im bardziej roleta przylega do okna, tym większą ochronę przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w pokojach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień noc. Tutaj stopień przenikania światła jest zależny od zwartości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, sprawia, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień i noc produkuje się w wersji okiennej i ściennej. W zależności od potrzeb oraz typu okna można dobrać jedną z tych opcji. Ten rodzaj rolety rekomendujemy szczególnie do niestandardowych ram okiennych, składających się z wielu kwater.

You May Also Like