Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

26 sierpnia 2023

Potrzebujesz lamp solnych? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, gdyż kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o identycznej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się robieniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, np. kuli albo piramidy.

Lampa solna a generowanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest subtelny i uspokajający, toteż rekomenduje się nabycie ich jednostkom cierpiącym na brak snu albo stres, dlatego iż przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like