W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

23 lutego 2019

Rolety dzień i noc są jednym z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.