Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

3 października 2019

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.