Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

15 października 2022

Jeśli chcesz zamówić wewnętrzne okiennice, skieruj się tu.

Urządzając wnętrza, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc firany oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się z reguły na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się nadal dość rzadko, ale większość z pewnością kina czy ekranu telewizora, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie ciekawy wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Trzeba też zaakcentować, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez stosowania sznurów, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które rozerwać sterczące sznurki, uznają na pewno za spory plus.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like