Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

6 września 2018

Nie wiesz jak modnie i nowocześnie zaaranżować swoje mieszkanie? Jeden, niedrogi produkt może całkowicie odmienić styl i wygląd pomieszczenia. To oczywiście wewnętrzne rolety okienne. Dzięki takiej przesłonie można dodać kolorytu dowolnym pomieszczeniom lub nadać im intymnego i przytulnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu mającego w swojej ofercie rolety dzień noc podpowie, jak dokonać trafnych, zakupowych decyzji.

Jakie rolety okienne wybrać?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele modeli. Można je dzielić według rozmaitych kryteriów. Jeśli chodzi o tworzywo, to są rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, które w różnym stopniu przepuszczają światło. Jest to najczęściej poliester – wygodny w utrzymaniu i łatwy do czyszczenia.
Ze względu na funkcje dzielimy rolety na ścienne oraz okienne. Kolejny podział to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym modelem są rolety dzień noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Pierwszy typ jest zalecany do okien o niestandardowych rozmiarach, z większą liczbą modułów albo wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli idzie o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety są drogie?

Ze względu na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, podobnie jak stale rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety można nabyć w dość zachęcających cenach. Na co dzień ceny są niskie, a do tego zdarzają się również akcje specjalne i promocje, kiedy roletę można kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są tanie i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.
Bezinwazyjny montaż, nowoczesne projekty i bogata kolorystyka sprawiają, że taka osłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Cena w porównaniu do długiej żywotności i jakości rolety jest wyjątkowo atrakcyjna, dlatego nie brak zwolenników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz.

You May Also Like