Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

22 października 2018

Klinkier to rodzaj dekoracyjnej cegły, która może być umieszczana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się cechuje i dlaczego jest współcześnie tak szeroko stosowana w pracach budowlanych?

Jakie zalety ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane, które charakteryzują się wysoką odpornością na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci stosuje się jako element wykończeniowy mieszkań i domów – mogą posłużyć między innymi jako płytki elewacyjne wewnętrzne lub cegła na komin. Cegła ozdobna jest używana też na cokoły, podokienniki, naroża, a także pozostałe elementy budynków i wspaniale pasuje zarówno do budynków utrzymanych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja klinkierowa wygląda bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, śnieg czy deszcz. Klinkier na elewacje pozostaje więc przez lata w idealnym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne mają również inne atuty – zastosowanie naturalnego surowca sprawia, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i klinkier na elewację

Cegła ozdobna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – wspaniale będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Wysokiej jakości płytki ceglane można kupić w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

You May Also Like