Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

11 stycznia 2020

Dowiedz się więcej o środkach antyseptycznych na verdeavis.pl

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków odkażających z reguły wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, a także dużo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, podłóg, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like