Naturalne maski do włosów – skład i działanie

21 maja 2019

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w maski do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Równie szkodliwa jest stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z mokrą głową lub farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów regenerują dużo intensywniej niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb skóry i włosów, powinno się je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak wszelkiego typu olejki, keratyna czy silikony. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]