Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

8 grudnia 2018

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może bytować nawet do pięciu milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się wirusy, bakterie i pasożyty, które wywołują groźne choroby. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz jajek, bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like