Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

6 grudnia 2019

Jeśli potrzebujesz mopa płaskiego, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się cechują?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć podłogi. Prawie równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas czyszczenia posadzek. W trakcie sprzątanie ogromnych powierzchni warto używać zestawu mopa z wiadrem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like