Listwy podłogowe – jakie wybrać?

21 listopada 2019

Więcej o listwach podłogowych na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like