Kosmetyki ekologiczne – gdzie kupować?

2 listopada 2019

Jeśli szukasz kremów naturalnych, koniecznie sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały z czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w przyjazne środowisku opakowania, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

Do produkcji kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się doskonale wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

You May Also Like