Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

18 lutego 2020

Kup kontenery na odpady

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się wysoką trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która zapobiega wylewaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]