Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

17 czerwca 2020

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]