Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

17 sierpnia 2019

Co powinno się wiedzieć o Citroen części Kraków?

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w naszym kraju są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za pokaźną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, C-Crosser, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części do Citroena, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, olej silnikowy i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają także moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie niedrogo i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zakupić online.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]