Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

6 maja 2020

Jeśli szukasz drukarki 3D Kraków, kliknij tu

W ofercie CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz maszyny. Wyliczono, iż używając drukarek 3D i pozostałych urządzeń Stratasys można aż o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Kluczowe założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w nowatorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można szybko wydrukować identyczne makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest dokładny oraz solidny, a w czasie procesu drukowania nie tworzą się zniekształcenia ani przesunięcia warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]