Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

24 maja 2020

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne wykonują kilka zadań – chronią dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, separują od zgiełku dobiegającego z ulicy i zabezpieczają przed kradzieżą. Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne – połączenie nowoczesności z tradycją

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją solidność oraz właściwości. Drewno świetnie się prezentuje i można je wykończyć na różne sposoby. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że rachunki za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w pomieszczeniach daje się odczuć komfort cieplny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba rozważyć modele o grubości 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości dużym popytem wyróżniają się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo – nie odkształcają się i trudno je uszkodzić, zatem wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci oferują także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nietypowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla tych, którzy kładą nacisk na niesztampowy design. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z usług producenta, który zrealizuje spersonalizowany projekt na zlecenie, a przy tym zapewni wieloletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych umieszcza się wspaniale wyglądające szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą także wybierać spośród rozmaitych rodzajów szyldów. Oprócz walorów estetycznych, trzeba też zaakcentować inne atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Wyłamanie ich jest utrudnione, gdyż w dzisiejszych czasach coraz częściej wyposażone są w zabezpieczenia antywyważeniowe. Zapewnia to domownikom właściwe bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. Aby osłonić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, do ich produkcji stosuje się środki impregnujące najlepszej jakości.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]