Belki dachowe – przewoź bagaż na dachu samochodu

9 sierpnia 2020

Zobacz, gdzie zamówić bagażniki dachowe

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]