Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

25 września 2023

Zobacz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować także w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pokoju

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zauważalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż doskonale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również przytulny. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć film, lub jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie proste czyszczenie

Możliwość regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich mycie jest bardzo łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like