Antena SAT, czyli popularna antena satelitarna

20 września 2019

Znajdź antenę satelitarną

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami obejrzeć interesujący serial bądź talk-show w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez niektórych widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych warunków pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem koniecznym do tego, aby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like