Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

9 marca 2019

Dowiedz się, gdzie zamówić antenę DVB T

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się też świetną odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zakupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać bardzo dużo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like