Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

3 lutego 2019

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Co to jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.

You May Also Like