Czemu warto współpracować z agencją SEO?

20 sierpnia 2022

Odwiedź firmę SEO - uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów.

Firmy i właściciele sklepów internetowych, którzy chcą wyświetlać się na pierwszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na przynajmniej trzy sposoby. Pierwszy, którego nie zalecamy, to podjęcie działań na własną rękę. Nie dysponując kwalifikacjami w tematyce SEO i nie obserwując na bieżąco informacji o zmianach w algorytmie Google, ciężko postępować rzetelnie i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejny sposób to utworzenie etatu dla doświadczonego SEOwca, aczkolwiek nie każda firma się na to decyduje powodu braku budżetu. Trzecia metoda to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Budżet zarezerwowany na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Zaletą współpracy z agencją SEO jest to, że nie licząc specjalistów od SEO w zatrudnione są tam również eksperci od projektowania graficznego, kodowania, content marketingu oraz kampanii Google Ads służący rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Profesjonalna agencja SEO przygotowuje indywidualną ofertę dla każdego klienta

Polskich agencji SEO jest co niemiara. Co wziąć pod uwagę w toku wyboru podmiotu, która poprawi naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Polecamy wybrać firmę, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, a także tych kreatywnych czy reklamowych, z każdym rokiem się zwiększa, co nie zawsze zapewnia odpowiednią jakość usług. Współpracując z agencją, która funkcjonuje od około dekady, można mieć zaufanie, iż dysponuje ona ogromnym doświadczeniem i może bez trudu pochwalić się szerokim portfolio swoich poprzednich prac. Agencje SEO często na swoich stronach publikują zakładkę „Case study”. Zanim podpisze się umowę warto zapoznać się ze studia takich przypadków, by samemu wstępnie zobaczyć, jakich wyników można się spodziewać po agencji, jak również to z jakimi branżami miała do czynienia oraz z jakimi przeszkodami się mierzyła. Dobra agencja SEO to taka, która pracuje przejrzyście: informuje o harmonogramie prac na najbliższe tygodnie, jak również przesyła raporty z wykonanych działań i ich następstwa.

Kolejna istotna kwestia to spersonalizowana oferta i dostosowanie zakresu działań do profilu działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeżeli agencja SEO na pytanie ofertowe reaguje w kilka minut, a oferta wygląda jak sztampowy szablon, należy traktować to jak znak alarmowy. Po wysłaniu pytania przedstawiciel profesjonalnej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, żeby poprosić o dokładniejsze informacje o firmie, konieczne do przygotowania dla niej wszechstronnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można znaleźć samodzielnie w internecie, jak przykładowo informacja o prowadzonych uprzednio pracach SEO i o istotnych dla klienta usługach czy towarach, które zamierza wypromować.

Rozliczenie za usługi firmy SEO – jakim ofertom nie wierzyć

Nieufnie warto potraktować firmy SEO, które oferują rodzaj umowy z opłatą za uzyskany rezultat. W takim modelu klient płaci agencji SEO wtedy, kiedy słowa kluczowe osiągną ustalone w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top10 bądź do Top5). To w dalszym ciągu dość popularny rodzaj rozliczeń, jednakże niesie ze sobą spore ryzyko – można wszak osiągnąć natychmiastowy efekt przy pomocy naruszania reguł określonych przez Google. Nieprzerwanie aktualizowany algorytm dodatkowo nie pomaga w dotrzymaniu obietnic złożonych zleceniodawcy, dlatego dobra agencja SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o opłatę za usługi agencji SEO, to rzadko jest ona stała – najczęściej w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy potrzebne jest zaangażowanie większego budżetu, żeby opracować szczegółowy audyt SEO, a w następnej kolejności wdrożyć wszelkie wyliczone w nim sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy witryna klienta zostanie już zoptymalizowana, wydatki na prace bywają o wiele niższe.

Lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

You May Also Like