Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

12 września 2021

Szukasz korzystnej oferty kursu Blender? Nie czekaj! Zajrzyj tutaj.

Świat grafiki bezustannie się rozwija i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki na rzecz kreowania swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje w tej chwili znacznych wydatków – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który równocześnie jest w pełni bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w niewielkich zespołach

Korzystanie z każdej aplikacji można opanować we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz bywa niezmiernie frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne osobom, które niedawno poznali program Blender. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu pokazując detale, które wymagają dopracowania oraz podpowiadając ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, by był on prowadzony w niewielkich grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w świecie filmu i gier wideo

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą szczególnie w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje tym samym masę nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści i artyści pragnący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności czy też odkryć nowe drogi ekspresji.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]