Kurs rysunku architektonicznego – przygotuj się do egzaminów

24 października 2019

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - w tym miejscu przeczytasz o pełnej ofercie

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromną popularność ma wpływ dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to niezwykle ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich zakończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednak nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest skierowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Zajęcia trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale również porady zawodowców, które pozwolą przyszykować się odpowiednio do egzaminów – między innymi na temat tego, jak sporządzić dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w trakcie studiów.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

You May Also Like