Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

18 marca 2022

Na tej stronie odnajdziesz pełną ofertę kursu Photoshop.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Jest dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako narzędzie do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać istotne techniki wykorzystania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

You May Also Like