Zalety biżuterii z turkusem

30 marca 2020

Zamów biżuterię z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów dostępnych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że chętnie sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem ekskluzywności. Produkowane są z niego broszki, wisiorki i klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu wpływa kraj jego wydobycia – na przykład kamienie pochodzące z Iranu są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że opracowano też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Dobrze nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe walory wizualne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]