Wisiorki srebrne – duży wybór

17 listopada 2018

Chcesz kupić wisiorki? Skieruj się tu

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje też na styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.