Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

14 września 2018

Szukasz biżuterii z cyrkoniami? Wejdź na www.cyrkonie.com.pl

Podczas zdobienia biżuterii artyści bardzo powszechnie stosują przeróżne kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie występujące naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale wersje składające się z niestandardowych substancji mogą posiadać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez posiadane cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.

You May Also Like