Srebrna biżuteria z ametystami

26 lipca 2018

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Koniecznie odwiedź tę stronę

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Paragwaju, Kenii i Indiach. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.

You May Also Like