Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

28 sierpnia 2020

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią mieć najróżniejsze barwy – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne powinniśmy zakładać do eleganckich strojów, inne doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się wielkim uznaniem– zmieniają się realia i trendy, jednak wciąż je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wystarczająco długo.

Jakie naszyjniki z kamieniami dostępne są w sklepach?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – obok kryształów, szafiru czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane syntetycznie. Najpopularniejsze to z całą pewnością cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi doskonale prezentują się przy kreacjach tak codziennych, jak i eleganckich.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę wrażliwe na zarysowania – przy złym użytkowaniu nietrudno zatem je uszkodzić. W jaki sposób temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, gdy zachodzi ryzyko ich zarysowania – podczas mycia, przy porządkach czy pracach manualnych. Unikajmy również zakładania dwóch naszyjników z kamieniami na raz – mogą się uderzały i przez to rysować.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like