Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

19 grudnia 2021

Szukasz fachowej porady? Skontaktuj się z jubilerem Kraków.

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu i rozwojem rynku, zmodyfikowaliśmy również nasze nawyki związane z robieniem zakupów. Dzisiaj chętnie wykorzystujemy opcję zamawiania w sieci. I chociaż w internecie odnajdziemy nieomal wszystko, nadal wiele rzeczy powinno się nabywać w sklepach stacjonarnych. Jednym z nich jest biżuteria.

Dlaczego warto kupować biżuterię od jubilera?

Kupno złotego pierścionka, broszki lub wisiorka wiąże się z większym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas codziennych zakupów. Zatem, żeby być pewnym, że biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, najlepiej obejrzeć ją w świetle dziennym u jubilera. Jest kilka argumentów, które uzasadniają takie działanie. Podczas zakupów w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli chcemy kupić obrączki bądź pierścionek, możemy nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak faktycznie będzie ona wyglądać na naszej dłoni. Jeśli natomiast wybierzemy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on zbyt ciasny lub zbyt luźny, złotnik na naszą prośbę dopasuje go do właściwego obwodu lub sporządzi nowy. Kolejną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania kompetentnej porady jubilera. Wskaże on współczesne trendy we wzornictwie, pomoże nam dobrać właściwy kruszec, podpowie które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, a klientom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co obecnie daje się z okazji ślubu, imienin czy komunii.

Jakie usługi świadczy świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby, ale także świadczą pomocnicze usługi. Renowacja popsutej biżuterii jest nadrzędną z nich. Jeżeli wypadł nam kryształek z kolczyka bądź zerwał się łańcuszek, jubiler w mgnieniu oka i perfekcyjnie naprawi go w swojej pracowni. Kiedy odziedziczymy biżuterię po kimś z rodziny, kto miał mniejszy obwód palca, złotnik poprawi obwód takiego sygnetu. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje też na wisiorku lub pierścionku datę, gratulacje, podziękowania albo inny istotny dla nas cytat. Z kolei jeżeli pragniemy obdarować kogoś oryginalnym podarunkiem, ewentualnie mamy własny pomysł na sygnet albo zawieszkę, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego szkicu. A jeżeli w szkatułce mamy zbędną albo zniszczoną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, przynieśmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie funkcjonuje skup złota.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

You May Also Like