Jak robi się topaz mistyczny?

9 listopada 2018

Dowiedz się, gdzie nabyć topaz mistyczny, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz ma fioletowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Istotna okazuje się też różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do danego stroju.