Garść porad na temat kolczyków

7 stycznia 2022

Dowiedz się więcej o kolczykach srebrnych na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, formę i materiał, z którego są wytworzone,, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzłą listę najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je latem, kiedy nie nakładamy szali, czapeczek ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Dziś dość rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale łatwiejszy w zakładaniu, dzięki rozchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like