Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

20 sierpnia 2020

Skieruj się tutaj, aby zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednak następuje ta długo wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – zwyczaj od wielu stuleci

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od tego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku wykonywano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężowie pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, tymczasem surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od paru stuleci, przy czym duży przyrost ich popularności można odnotować w XX w.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał dowolnego dobierania rozmaitych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Prócz diamentów stosuje się topaz, szafir bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, niemniej jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna musi wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: wykorzystanego kamienia, ilości karatów, surowca czy wzoru, zatem każdy odszuka piękny, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz miłości, dlatego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]